Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Yeni Malatyaspor’un sol beki Ramazan Kahya’yı transfer etti.
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Yeni Malatyasporlu defans oyuncusu Ramazan Kahya ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninde açıklamalarda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Başkanı Osman Toprak,
"Ramazan Kahya arkadaşımıza atmış olduğu imzanın hayırlı olmasını diliyorum. Hem Gaziantep’e hem kulübümüze hoş geldin diyorum. Ramazan kendisini ispatlamış daha önce oynamış olduğu kulüplerde de çok başarılı sezonlar geçirmiş hem bireysel hem takım olarak yeteneğini ortaya koymuş. Çok kaliteli bir futbolcu kardeşimiz. Bundan sonraki süreçte Gaziantep Büyükşehir Belediyespor kulübü için çalışacak. Onun için ter dökecek. Ben takımıza katkı sunacağına inanıyorum” dedi.
Daha iyi noktalara gelmek için gayret sarf edeceklerini belirten Toprak, “İnşallah bundan sonraki süreçte de Büyükşehir Belediyespor olarak daha iyi noktalarda ulaşabilmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Transferlerimizi ona göre yapacağız. 2015-2016 sezonunda esasında iddialı bir takım oluşturmadık fakat zaman içerisinde yapmış olduğumuz transferler hocalarımızın çalışması bizlerin yöneticilerin desteğiyle iyi bir noktaya geldi. Play-off şansını son ana kadar devam ettirdi. Biz bu sene de çok iddialı olarak lige başlamayacağız. Ama kaliteli futbolcuları hem yetenek anlamında hem karakter anlamında takımıza katmayı düşünüyoruz. Teknik direktörle sözleşmemizi imzaladık. Bundan sonraki süreçte Büyükşehir Belediyespor layıkıyla temsil edecektir diye düşünüyorum. Tekrardan Ramazan Kahya kardeşimize Gaziantep’e ve kulübümüze hoş geldin diyorum. İnşallah hayırlı olur” ifadelerini kullandı.
KAHYA: "ELİMDEN GELEN EN İYİ KATKIYI GÖSTERECEĞİM"
İki taraf içinde hayırlı olmasını dileyen başarılı sol bek oyuncusu Ramazan Kahya, “Başkanımızın benim için sarf ettiği sözler için çok teşekkür ediyorum. İki taraf için hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten çok güzide bir kulübe, şehre geldiğimi düşünüyorum. 7 yıldır Malatyaspor’da forma giydim. İnşallah bundan sonra da Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da kariyerime devam edeceğim. Elimden gelen en iyi katkıyı inşallah gösterip takımıma faydalı olmak istiyorum. İnşallah yolun sonunda da Allah bizi mahcup etmez. Tekrar hayırlısı olsun” şeklinde konuştu.