kayseri
Giriş Tarihi : 08-08-2022 21:14

Adalet Tecelli Etti. Uyuşturucu Ticari 12 Yıl 6 Ay Hapis Cezası Aldı.

Kayseri’de bir evde yapılan operasyonda 30.6 gram eroin ile yakalanan ve ’uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan tutuklu yargılanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis ve 3 bin TL adli para cezası verildi. Sanık, "Uyuşturucular bana ait değil. Oruç ağzımla yemin ediyorum, bana inanmıyorsunuz. Allah razı olsun" dedi..

Adalet Tecelli Etti. Uyuşturucu Ticari 12 Yıl 6 Ay Hapis Cezası Aldı.

Kayseri’de bir evde yapılan operasyonda 30.6 gram eroin ile yakalanan ve ’uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan tutuklu yargılanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis ve 3 bin TL adli para cezası verildi. Sanık, "Uyuşturucular bana ait değil. Oruç ağzımla yemin ediyorum, bana inanmıyorsunuz. Allah razı olsun" dedi.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 35 yaşındaki tutuklu sanık H.Ç. ve avukatı hazır bulundu. İşsiz, evli, 3 çocuk babası sanık H.Ç., mahkemede sorgu ve savunmasında, "Talas’taki ev bana ait değil. S.T. benim kız arkadaşım olur. Kiraladık, o kalıyordu. Arada ben de gidiyordum. Kendisinden ayrılacağımı söyleyince, bana iftira attı. Daha sonra bana 10 bin TL ver, gerçekleri anlatıyım, dedi. Uyuşturucu satıcısı olsam durumum iyi olur ama ben görevli dairesinde kalan birisiyim. Oruç ağzımla yemin ediyorum. O uyuşturucu bana ait değil" dedi.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu sanığa ’uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan 12 yıl 6 hapis, 3 bin TL adli para cezası verdi.
Sanık karar sonrası, mahkeme heyetine, ’Oruç ağzımla yemin ediyorum ama siz bana inanmıyorsunuz. Allah razı olsun’ dedi.

AdminAdmin