ADI AŞK OLDU
Ülkü Taşlıova

ADI AŞK OLDU

Bu içerik 9748 kez okundu.

“Merhabalar. Ben edebiyat sevdalısı cahil biriyim. Ne yazım kuralı bilirim nede bezekli cümle. Gönlümden ve aklımdan geçenleri yazmak istiyorum. Ara sıra yazsam da daha iyisini yapmak istiyorum. Beni de aranıza alır mısınız?”
    Uzun masa etrafında dizilmiş, yazma heveslisi ve dinleme gönüllüsü olan biz  edebiyat sevdalıları bakışlarımızı kapının önünde duran delikanlıya çevirdik. Omuzlarına inen kır saçları, kalın camlı gözlükleri, elinde kitaplarıyla kendisini anlatmaya çalışıyordu. Bilim insanın olmanın yanında nezaket,  adap, edep ve dahi bütün insan olmanın vasıflarını benliğinde barındıran Hüseyin ÖZBAY Hocamın zarif kabulüyle aramıza oturdu.   
    Hepimiz gibi O'da gözlerini hocamızın gözlerine dikti. Her bir sözü geceyi aydınlatan yıldız gibi aydınlatıyordu ruhumuzu. O gün gönül dağarcığımızı hep beraber doldurduk şükür. Bir sonraki ders için konumuz da verildi. Kimin kaleminden ne akacaktı birlikte görecektik.
    Kendi değimiyle; “Zamanın içinden geçerken gördüklerimiz vardır.” Evet, zamanın içinden geçerken gördüm ki; “Ben cahilim.” deme tevazuunu gösteren Ebabekir CAMBOLAT ne güzel sözler saklıyormuş gönlünde. Nice güzel bakışa sahip gözleri varmış. “Ateş Kırmızısı” adlı yazısında kalbinin en saf haliyle; “Amca siz rüya görüyormusunuz? Nasıl bir rüya görür görmeyen insanlar.” diye soruyor. Ben böyle bir soruyu sorabilir miydim bilemiyorum.  “Desti.” Yazısında ise Anadolu’nun bağrında yetişen ihlaslı güzel insanların saf yüreklerini serivermiş gözlerimin önüne. O saygı duyan saygın insanları fark etmişliğine bende saygı duyuyorum.
    “Gözel.” demişsin ya Ebabekir CAMBOLAT tam da gözel demişsin eyvallah kardeşim. Bu sözünün üstüne sözüm mü olur hiç.
    Her bir yazın için sayfalar dolusu yazılar yazılır. Maksadım seni övmek olmasa da, marifete de iltifat edemeden duramadım. Ben biliyorum ki sen damarı yeni bulunmuş cevahir katmanısın. Yoğruldukça dolacak, doldukça çağlayacaksın. Hele de ifadelerinde ki o biz kokan sözlerin yok mu? Öyle güzel, öyle berrak ki… Seyrine doyamadığım billur nehirler gibi sessiz, yoğun, dalgın akıp gidiyor. Seçtiğin konulara bakışın seni sana, bana ve hatta bütün seni bilmek isteyene anlatıyor. Kalem sahibinin kalemi yüreğini yazar aslında. Sende yüreğini birçok konuyla yazmışsın. Ne iyi etmişsin. Her söz bir diğerini doğurur ya! Senin sözlerinde ADI AŞK’ ı doğurdu. Hayırlı olsun, devamı olsun.     
15.12.2015/ANKARA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X