DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Hamide Mete
Hamide Mete

KİMLİKSİZ


Hayatta soluk soluğa izlediğimiz yüzlerce resim karesi, her seferinde önümüze canlı, kanlı bir hikayenin başından sonuna kadar  yaşam aktivitelerini  değişik şekillerde sunduğu aşikar. Kişinin kontrol edilemeyen düşünceleri,korkuları imgeleri,nesneleri kaygı verici, utandıran veya şüpheci, mantık dışı isteklerle savaştığı  bir eylem.Hayat keyif alınan,''pozitif düşünmek''teorisinden yola çıkılan bir yaşam şelalesi değildir.

Huzurunuz bir yerde kaçmalı,kaçmıyorsa eğer kendinizi fazlaca kabul görmüş sinsi bir yaşama hapsetmiş oluyorsunuz.Kelimeler adımsa, konuşmak yürümek gibidir.

Kendimizi anlayabilmek uğruna hapsolduğumuz evrenin dışına çıkarak bir savaş başlatmanın gerekliliği,sonsuz kimliksiz bir soy.Peki karşılaşacağımız türlü kimliklerin içimizde açacağı hasarları tamir etmeye hazır olma mücadelesi? Biraz yokuşlu ve kimi zaman ürkütücü.Yaşamayı bazen sevebiliyoruz.Severek doğurabileceğimiz her türlü duygu karmaşıklığının düğümlerini çözmek bizi daha az endişeli yapıyor.Bazen içimiz de yaşattığımız sahtekarın ve yalancılığın başını ezmekte insani değerlerimizi zemininde yüceltiyor.Ümitsiz...Belki bazen ümitli, sonsuz bir acı eşiğinde gezen bir kediyiz.Karanlık sular, durulacağa benzemiyor ve üşümek ucu açık pencere,yaklaşsak ürperiyoruz.Yaklaşmasak meraktan öleceğiz.Merak her daim bizi zinde tutuyor.Bilinmeyene olan merak!!!Hayatta yükselebileceğimiz en zirve ve  parmak ucunda gezen bir ''Tanrı'' kimliğiyle bizi selamlıyor gülümseyerek.Oysa arkamızı hiçliğe dönmüş ırak bir nehrin kıyısında yürüyoruz.

Aynalar zihnimiz,zihnimiz canlı bir tarih vazifesi gören toprak gibi,çamurlu ve kirli.Her şeyi içeren hayata karşı kendini zaptetmekten,dönüştürmekten aciziz.

Yaşam kendini doğurmaya hazır.Biz seyirci olmakla meşkulüz yalnızca.Oysa tozluk ve hiçlikten olan bir yığınız.Zaman düz bir çizgi ve yoldan çıktı.

Kendi labirentimize haps olduk.Dönüp durduğumuz ve çarptığımız kendimiziz. Belki bu kendilik hali bizi öldürmeye hazır pususunda bekleyen bir canavar.

Bunu göremiyor olmak bir dünya sorunu.Belki yaşam daha iyiye gider. Tüm bu kötülük diner.Gitmese ölürdü kısmen.

Ben hiçbirini göremeyebilirim.önemli olan ben değilim zaten.


 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Şehir içindeki Nekropol, Kral Mezarları; odunluk, depo, otopark, ekmeklik olarak kullanılıyor
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
G20 Erdoğan, Putin ve Obama Caps
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA