Orta Doğu

Suudi Arabistan'dan Türk halkına yasak

Suudi Basın Ajansı (SBA), Salı günü, 20 ülke vatandaşının Suudi Arabistan'a girişine geçici bir yasak getirildiğini bildirdi.

Suudi Arabistan'dan Türk halkına yasak

Yasak kararı, son zamanlarda krallıkta artan Kovid-19 enfeksiyonları üzerine Suudi Arabistan'ın aldığı ihtiyati tedbirler kapsamında yer alıyor.

Yasağın getirildiği 20 ülke Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Endonezya, İrlanda, İtalya, Pakistan, Brezilya, Portekiz, İngiltere, Türkiye, Güney Afrika, İsveç, İsviçre, Fransa, Lübnan, Mısır, Hindistan ve Japonya'dan oluşuyor.

Çarşamba günü yerel saatle 21.00'den (18:00 GMT) itibaren yürürlüğe girecek olan yasak, diğer ülkelerden gelen ancak Suudi Arabistan'a girişlerinden önceki 14 gün içinde bu 20 ülkeden geçenleri de kapsıyor.

Suudi Sağlık Bakanlığı Salı günü 310 yeni Kovid-19 vakasının kaydedildiğini duyurdu ve böylece toplam vaka sayısı 368.639'a yükseldi.

Bakanlık ayrıca 271 kişinin daha iyileştiğini ve dört kişinin öldüğünü bildirerek, iyileşen vakaların 360.110'a, ölü sayısının ise 6.383'e çıktığını açıkladı.

KAYNAK: XİNHUA

AdminAdmin