SPOR

Trabzonspor, Fenerbahçe ile Aykut Kocaman'ı karşı karşıya getirdi

Trabzonspor’un UEFA'dan olası men cezasında ligi altıncı sırada bitiren takım Uefa'ya gidecek. Tarihinin en kötü sezonunu geçiren Fenerbahçe büyük bir şans yakaladı. En büyük rakibi ise eski Fenerbahçeli Aykut Kocaman'ın çalıştırdığı Konyaspor.

Trabzonspor, Fenerbahçe ile Aykut Kocaman'ı karşı karşıya getirdi

, Süper Lig'te ateş hattında bulunan Erzurumspor'u 1-0 mağlup eden Fenerbahçe  ilk 6'ya göz kırptı. Fenerbahçe'nin bu konuda en büyük şansı ise altıncılık mücadelesi verdiği Antalyaspor ile maç yapacak olması. Fenerbahçe'nin galip gelmesi durumunda kendisini Uefa mücadelesinin içinde buluyor. Ancak karşısında Fenerbahçe'den kovulan ve şuan Atiker Konyaspor'da görevini devam ettiren Aykut Kocaman var 

Trabzonspor'un olası men cezası alması Aykut Kocaman ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getirecek ve Aykut Kocaman'a sempati duyan Fenerbahçe Taraftarlarının ikilemde kalması gerekecek. 

Öte yandan Fenerbahçe'de Uefa'dan men cezası alabilir. Ancak Ersun Yanal ekibi planlanmayan bu şansını bu yıl başararak cezasını çekmek istiyor. Bu durumda sonraki takım gidecek.

PEKİ FENERBAHÇE, KONYASPOR, ANTALYA VE ALANYASPOR NASIL 6.CI OLABİLİR? 

Fenerbahçe puan cetvelinde Alanyaspor ve Konyaspor ile eşit durumda. Ancak 6.cılık için rekabet ettiği Antalyaspor'u yenmeyi başarabilirse Antalyaspor 45 puanda kalacak. Alanyaspor ve Konyaspor galip gelirse Fenerbahçe ile birlikte 46 puana çıkacaklar.

Fenerbahçe ikili averajda Alanyaspor ve Konyaspor'dan üstün. 3'Lü averajda ise Konyaspor üstün. Fenerbahçe'nin averajı +2 iken Konyaspor +3, Alanyaspor ise -5 averajda 

3 takımın da kazanması durumunda Alanyaspor'un hiç şansı olmayacak. 

Alanyaspor ve Konyaspor'un puan kaybetmesi durumunda Fenerbahçe doğrudan 6.cı olacak. 

Fenerbahçe'nin mağlubiyeti veya berabere kalması durumunda Antalyaspor 6.cı olacak. 

Fenerbahçe Antalyaspor ile, Konyaspor Akhisarspor ligten düşmesi kesinleşen ancak Galatasaray ile Süper Kupa maçı oynayacak ile ve Alanyaspor Süperlig'te ikinciliği garantileyen Başakşehirspor ile karşılaşacak.