Azerbaycan'dan Kafkas Üçlüsü Filmi'ne büyük tepki

Kardeş Azerbaycan'da gösterime giren Rüstem İbrahimbeyov yapımı film, Azerbaycan halkına kin ve nefret içerdiği gerekçesiyle büyük tepki topladı.

Azerbaycan'dan Kafkas Üçlüsü Filmi'ne büyük tepki
Bu içerik 4107 kez okundu.
Advert

Birkaç gündür hemen hemen bütün Azerbaycan televizyon ve gazeteleri konu hakkında eleştirilerini yayınlıyor.

Azerbaycan'ın resmi haber ajansı Azertac'a bir açıklama yapan sevilen yıldız Nureddin  Mehdihanlı şu açıklamalarda bulundu

"Bu ihaneti aslında İbrahimbeyov'dan beklenen davranıştı. O, bütün Azerbaycan halkına yukarıdan bakıyor. Onun bütün yazılarında ve fimlerinde bu aşağılamayı görmek mümkündür. İnsan özünü paraya satarsa bu tür hadiseler elbette olur. Yani, herşey benim olsun isteğiyle yaşar ve ,istediğini elde edebilmek için intikamını insanlardan alır. Uğursuz siyasi faaliyetinden sonra o da intikamını bu filmle alıyor. Hatta bu filmden sonra onun Azerbaycanlı olmasına bile şüphe ile bakılır. Bu davranış Kafkas Üçlüsü filminde açıkça kendini belli etmektedir. Bu filmde gerçek Azerbaycanlı yoktur. Bu filmdeki Azerbaycan halkı, İbrahimbeyov'un uydurmasıdır."

Nurəddin Mehdixanlı ile ilgili görsel sonucu

Resim: Nureddin Mehdihanlı

Kafkas Triosu, Kafkas Üçlüsü (Azerbaycan Türkçesi'nde Qafqaz üçlüyü filmi Ermenistan - Azerbaycan savaşını anlatıyor. Kardeş Azerbaycan halkı bu filmde Azerbaycanlıların Korkak, Namert, Başıbozuk olarak ve Ermenistan'ın savaşta güçlü, düzenli, istekli ve kahramanlığı hakeden taraf olduğunu gösterdiği hakkında hemfikir. 

HABER ve ÇEVİRİ: KKLK

 

 

Nurəddin Mehdixanlı kafkas üçlüsü Rüstəm İbrahimbəyov Rüstem İbrahimbeyov Nureddin Mehdihanlı Qafqaz üçlüyü Qafqaz triosu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşid bahanesiyle yeniden Türk Dünyası'na gözü dikti
İşid bahanesiyle yeniden Türk Dünyası'na gözü dikti
Aliyev'den, Şeyhulislam Allahşükür Paşazade'nin 70.Doğum yılına özel genelge
Aliyev'den, Şeyhulislam Allahşükür Paşazade'nin 70.Doğum yılına özel genelge