Akar Paşa'ya Âyet-i Kerîmeli mesaj: Allah yolunda sefere çıkın!

Orgeneral Hulûsi Akar'ın İran Genelkurmayında katıldığı ve Kuzey Irak referandumunun görüşüldüğü toplantıda ekrana "Allah yolunda sefere çıkmanın" emredildiği Âyet-i Kerîme yansıtıldı.

Akar Paşa'ya Âyet-i Kerîmeli mesaj: Allah yolunda sefere çıkın!
Bu içerik 2339 kez okundu.
Advert

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulûsi Akar'ın İran Genelkurmayında katıldığı toplantıda, ekrana "Allah yolunda sefere çıkmanın" emredildiği Tevbe Sûresi'nin 38 ve 39'uncu Âyet-i Kerîmeleri yansıtıldı.

GÜNDEMDE KUZEY IRAK'A OPERASYON VAR

Türkiye ve İran'ın, sözde bağımsızlık referandumu sonrası Kuzey Irak'a karşı ortak operasyon düzenlemesinin dillendirildiği günlerde, Genelkurmay Başkanı Org. Hulûsi Akar İran'a gitti.

TEVBE SÛRESİ'NİN 38 VE 39'UNCU ÂYET-İ KERÎMELERİ YANSITILDI

Başkent Tahran'da mevkidaşı Tuğgeneral Muhammed Bakiri tarafından törenle karşılanan Org. Akar ve beraberindeki kurmay heyeti, İran Genelkurmay Karargahına geçti.
Karargahta iki ülkenin kurmayları tarafından düzenlenen toplantıda masa önündeki ekrana Tevbe Sûresi'nin 38 ve 39'un ayetleri ve ayetlerin Türkçe ve Farsça mealleri yansıtıldı.

MESAJ OLARAK YORUMLANDI

"Allah yolunda sefere çıkmanın" emredildiği ayetlerle İran'ın, Kuzey Irak kriziyle ilgili Türkiye'ye mesaj verdiği yorumları yapıldı.

TÜRKİYE GAZETESİ

Tevbe Sûresi'nin 37 ile 40 arası Âyet-i Kerîme için tıklayın

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da yürek yakan olay sonucu acı haber. 4 şehit
Adıyaman'da yürek yakan olay sonucu acı haber. 4 şehit
Kandil'i başlarına yıkacağız
Kandil'i başlarına yıkacağız