KİTAP

Batman ve Isparta'nın eski valisi İsa Parlak'ın kitabı Seferberlik tanıtıldı

Türk Ocakları Genel Merkezi Kültür ve Sanat Kolu bünyesinde çalışmalarını yürüten Kuşlukta Yazarlar Topluluğu basımdan önce incelemesini yaptıkları eski kaymakam ve eski vali İsa Parlak'ın Milli Mücadele dönemlerini anlatan romanı Seferberlik'i Milli Kütüphane'de şık bir programla tanıttı

Batman ve Isparta'nın eski valisi İsa Parlak'ın kitabı Seferberlik tanıtıldı

Türkiye'nin tartışmasız en farklı yazar oluşumu Kuşlukta Yazarlar'ın gelenek haline getirdiği Milli Kütüphane Kitap Tanıtımları, yeni sezonun ilk tanıtım programı İsa Parlak'ın Seferberlik romanı ile başladı.

23 Eylül Cumartesi 15:30'da Milli Kütüphane Büyük Salon'da Prof. Dr İskender Öksüz'ün espirili konuşmasıyla başlayan program, Kuşlukta Yazarlar Topluluğu'nun sözcüsü haline gelen Romancı Dursun Kuveloğlu'nun "Dünya'da ve Türkiye'de Edebiyat Eğitimi" üzerine yaptığı konuşma ile devam etti. 

Gölmarmara, Silvan, Oltu ve Kumru ilçelerinde kaymakamlık, Kahramanmaraş'ta Vali Yardımcılığı, Batman ve Isparta'da valilik yapan İsa Parlak yazdığı roman ile ilgili detaylar verirken, eşine de teşekkür etmeyi unutmadı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Zamane adlı müzik grubunun duygulandıran müziklerinin ardından ikram ve imza aşamasına geçildi.

İsa Parlak'ın Seferberlik isimli kitabına ilgi büyüktü. Katılımcıların daha önceki kitap tanıtımlarından daha fazla olduğu gözlemlendi.

Gelirini Türk Ocakları Genel Merkezi'nin öğrencilere burs olarak bağışlayacağı program 18:00 gibi son buldu. 

Kuşlukta Yazarlar Topluluğu'nda sitemiz yazarlarından Lütfü Şahsuvaroğlu, Ülkü Taşlıova ve A Yağmur Atalay üye olarak bulunuyor. Sitemiz yazarlarından Dr Süleyman Can Numanoğlu, Muazzam İbrahimova, İmdat Avşar ve Ebabekir Cambolat zaman zaman misafir olarak katılıyorlar. 

HABER: KKLK

RESİM: Ülkü Taşlıova