Rusya'dan ABD'ye: Siz başlattınız!

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Washington’un Avrupa'da 'ordu konuşlandırma planlarını' yıkıcı olarak niteledi.

Rusya'dan ABD'ye: Siz başlattınız!
Bu içerik 5537 kez okundu.
Advert

Mariya Zaharova bugün yaptığı açıklamada, ABD’nin uyguladığı Avrupa'da kapsamlı ordu konuşlandırma planları tüm Avrupa'nın güvenlik mimarisi için güçlü yıkıcı potansiyele sahip, yeni askeri ve siyasi gerçekliği oluşturduğunu ifade etti.

"YIKICI SONUÇLAR DOĞURABİLİR"

Kıtadaki güç dengesinde büyük bir dengesizlik kazandırdığını söyleyen Avrupa-Atlantik bölgesi için uzun vadeli yıkıcı sonuçlar doğurabilir" dedi.

"SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİNE BENZİYOR"

Washington'un bu planlarıyla yeni silahlanma yarışını başlattığını ve soğuk savaş döneminde olana benzer çatışmacı ilişki modelini dayatmakla niteleyen Rus yetkili, şöyle konuştu:

“Tüm bunların yanında Avrupa ve küresel güvenliğe yıkıcı etkisi olan tek taraflı ve hiçbir şekilde kısıtlanmayan ABD füze savunma sistemi potansiyelinin geliştirilmesi, ABD'nin diğer NATO ülkelerinin topraklarına yerleştirilen nükleer silahların modernizasyonu ve nükleer güç olmayan müttefiklerini aktif olarak bu silaha alıştırması dikkat çekiyor.”

TÜRKİYE GAZETESİ

Mariya Zaharova RUSYA ABD ABD RUSYA gerilim
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
12 Çocuk mağaradan bir daha çıkamadı. Dünya ayakta!
12 Çocuk mağaradan bir daha çıkamadı. Dünya ayakta!
Singapur'da kritik görüşme
Singapur'da kritik görüşme