Bursa

Borç verdiği kalfasını öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası

Bursa’da, aralarında alacak-verecek meselesi olduğu iddiasıyla kalfasını öldüren sanık 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı..

Borç verdiği kalfasını öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası

Bursa’da, aralarında alacak-verecek meselesi olduğu iddiasıyla kalfasını öldüren sanık 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Osmangazi’ye bağlı Çırpan Mahallesi’nde iş yeri bulunan Levent Berksan (46), aralarında alacak-verecek meselesinden dolayı tartışma çıkar kalfası Kadir Alınca’yı (35) 3 yerinden bıçaklayarak öldürdü. 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’kasten adam öldürmek’ suçundan müebbet hapis cezası talebiyle hakkında dava açılan sanık son kez hakim karşısına çıktı. Daha önceki ifadelerini tekrarlayan Levent B., "Ben kuaför işletiyorum. Kadir Alınca yanımda çalışıyordu. Birlikte bir oto kiralamacıdan hasarlı araç alacaktık. Ardından aracı tamir ettirip satacaktık. Bu amaçla kredi kartımdan 6 bin lira çekerek, Kadir’e verdim. Arabayı kurban bayramına yetiştireceğini söyleyerek beni oyaladı. İş yerime geldiği sırada uyuşturucu içiyordu. Olaydan 6 ay önce Kadir beni iş yerimin bitişiğine çağırdı. Bana, ’Beni şikayet edersen seni gömerim’ dedi. Bu hususta şikayetçi oldum ve dava açıldı. Ardından çay ocağından bıçak aldı. Bana küfürler etti. Ben iş yerime kaçtım. Ben kendimi kurtarmak için bodruma indim" dedi.
Olay gününü anlatan Levent B., "Bana doğru bir şeyler söyledi. Ardından araca doğru gitti. Ben bakışlarından ve kelimelerinden dolayı bıçağı aldım. Arkasından gittim. Bu sırada Kadir beni görmediği halde küfürlü konuşmaya devam ediyordu. Şoför kapısı yerine torpidonun bulunduğu kapıya yönelince bir şeyler çıkartacak diye korktum. Koluna doğru bıçağı salladım. Ancak Kadir o sırada hareket edince sırtına geldi. Sonra boğuşmaya başladık. Bana tekme atmaya çalıştı. O sırada bıçak bacağına da geldi. İş yerine gittim ve polise haber verilmesini söyledim. Sonra bıçağı iş yerine bırakıp, polis gelince teslim oldum" diye konuştu.
Mahkeme heyeti, sanığa ’kasten adam öldürmek’ suçundan 25 yıl hapis cezası verdi.