Başkentin şebeke suyu temiz çıktı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan rutin analizlerin Kasım ayı sonuçlarına göre Ankara’nın şebeke suyu temiz çıktı..

Başkentin şebeke suyu temiz çıktı
Bu içerik 3023 kez okundu.
Advert

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan rutin analizlerin Kasım ayı sonuçlarına göre Ankara’nın şebeke suyu temiz çıktı.
Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan rutin analizlerin Kasım ayı sonuçları açıklandı. Analiz sonuçlarına göre, Ankara’nın şebeke suyu yine temiz çıktı. Kentin çeşitli noktaları ile İvedik İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesisleri çıkışından alınan numunelerin analiz sonuçları belli oldu. Analiz sonuçlarına göre Başkentlilerin musluklarından akan içme suyunun temiz, kaliteli ve içilebilir nitelikte olduğu kanıtlandı. Başkent’in içme ve kullanma su ihtiyacını karşılayan ASKİ’nin bin 956 noktadan numuneler aldığını hatırlatan yetkililer, numunelerin fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik analizlerinin yapılarak, sürekli suyun kalitesinin kontrol altında tutulduğunu kaydettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD Ankara'daki Büyükelçiliğini 1 günlük kapattı
ABD Ankara'daki Büyükelçiliğini 1 günlük kapattı
Ankara Kalecik belediye başkanı Filiz Ulusoy kaza geçirdi
Ankara Kalecik belediye başkanı Filiz Ulusoy kaza geçirdi