Antalya teröre kan kustu

İstanbul Beşiktaş’taki terör olayının ardından Kayseri’de de gerçekleşen hain saldırıya, Antalya halkı adeta kan kustu. Binlerce vatandaş ellerinde bayraklarla teröre karşı bir olduklarını gösterdi..

Antalya teröre kan kustu
Bu içerik 6325 kez okundu.
Advert

İstanbul Beşiktaş’taki terör olayının ardından Kayseri’de de gerçekleşen hain saldırıya, Antalya halkı adeta kan kustu. Binlerce vatandaş ellerinde bayraklarla teröre karşı bir olduklarını gösterdi.
Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda öğle saatlerinde “Teröre Karşı Birlik Mitingi” düzenlendi. Miting öncesi polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Vatandaşlar tek tek üstleri aranarak miting alanına alındı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mitingde şehitlerin ruhuna dualar okundu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun da katıldığı mitingde, AK Parti, CHP, MHP’li milletvekilleri, parti il başkanları, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, STK’lar, 7’den 70’e her yaştan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla teröre karşı bir olduklarını gösterdi.
Miting alanında konuşan AK Parti, CHP ve MHP il başkanları, siyasetin yapılma zamanı olmadığını belirterek, teröre karşı bir olduklarını göstermek için burada olduklarını ifade ettiler.

“Aynı akıl tarafından yönetiliyor”
Antalya’nın vermesi gereken tepkiyi layıkıyla verdiğini vurgulayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Herhangi bir siyasi görüş gözetmeksizin bütün siyasi partilerimiz, bütün sivil toplum kuruluşlarımız, kamu kurumları herkes bütün Antalyalılar teröre karşı tepkisini orya koymak, terörde kaybettiğimiz canlarımızı, şehitlerimizi rahmetle anmak, geride kalan gazilerimize şifa dilemek için buradayız. Şunu bütün dünyaya Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndan haykırıyoruz; 15 Temmuz gecesi yaşananlarla son dönemde yaşanan terör olaylarının farkı olmadığını biliyoruz. Her ikisinin amacı bu milleti yıldırmak ve bezdirmektir. Bu olaylar, ülkemize işgal girişiminde bulunmak maksadıyla aynı akıl tarafından yapılıyor ve yürütülüyor. Bu millet nasıl 15 Temmuz’da tepkisini koyduysa bugün de teröre karşı yine birliğini, beraberliğini, kardeşliğini muhafaza ederek tepkisini koyuyor. Herkes sunu bilsin ki bu millet bu terör faaliyetleriyle bezdirilemez, diz çöktürülemez” diye konuştu.

“Türkiye’yi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız”
Meydana tekerlekli sandalyeyle gelen 85 yaşındaki Leman Serener, teröre karşı tepkisini koymak için Cumhuriyet Meydanı’na zorluklarla geldiğini söyledi. Çocuklarıyla birlikte meydana gelen Mevsim İnce de, “Bir anne olarak evlat yetiştirmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Biz de evlat sahibiyiz. Onların ailelerine başsağlığı diliyorum. Allah inşallah onlara kurşun sıkanlardan tek tek hesabını sorsun. Onlar da aynı acılarda bulunsun. Demokrasi nöbetinde de buradaydık. Terör olayından sonrada buradayız. Türkiye’yi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Devletimizin, ülkemizin ve Cumhuriyetimizin her zaman yanındayız” diye konuştu.

“Bu vatan siz gençlere emanet”
Mitinge katılan 84 yaşındaki Ayşe Beyoğlu ise görevli polise sarılarak ağladı. Ayşe nine, “Çok üzülüyorum. Bu memleket önce devletimize, sonra siz gençlere emanet oğlum. Allah hepimizi korusun, bütün gençlerimizi korusun. Rabbim kör düşmanlardan korusun. Devlet millet el eleyiz. Hepimiz beraberiz” dedi.
Miting sonrası alandan ayrılan vatandaşlar, bayraklarla süsledikleri araçlarıyla konvoy oluşturdu. Çevredeki vatandaşlar da alkışlarla konvoya destek verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vahşet! Başı ve bir bacağı olmayan yavru köpek bulundu
Vahşet! Başı ve bir bacağı olmayan yavru köpek bulundu
Alanya'da inanılmaz olay! Herkesin gözü önünde...
Alanya'da inanılmaz olay! Herkesin gözü önünde...