ESTP’den “Halep Ölüyor” çağrısı

Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP) Halep’te yaşanan katliam ve açlığa mahkûm edilen yüzbinlerce Müslüman için dua ve destek için çağrısında bulundu..

ESTP’den “Halep Ölüyor” çağrısı
Bu içerik 3987 kez okundu.
Advert

Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP) Halep’te yaşanan katliam ve açlığa mahkûm edilen yüzbinlerce Müslüman için dua ve destek için çağrısında bulundu.
Platform Başkanı A. Mustafa Güvenli yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; “Aylardır abluka altında olan, insani yardım malzemelerinin dahi giriş yapamadığı Halep’te 15 Kasım 2016’dan bu yana dünya tarihinin en ağır bombardımanı ve sivil katliamlarından biri yaşanıyor.
Yeryüzünü kan, gözyaşı, açlık ile sömüren terörist devletlerin seyrettiği Halep katliamı son yüzyılın en büyük acılarından birini yaşamaktadır.
Neredeyse bütün İslam coğrafyasına yayılan yok etme girişimlerinde zalim ve hain devlet adamlarını yanına alarak Haçlı müttefikleri ile Ortadoğu’ya altüst eden, vahşi kapitalizmin doyumsuz iştahlarına yem edilen insanlar karşısında insanlık dilsiz şeytana dönmüştür.
Yaşanan katliamlarda Suriye’de rejim güçlerinin ülkenin kuzeyindeki Halep’e düzenlediği yoğun saldırılar sonrası sokaklar cesetlerle dolmuş durumda.
Gelen bilgilere göre Halep’te 300 bin sivil 30 kilometrekareye sıkışmış durumda. 93 gündür insani yardımın gitmediği Halep’te 300 bin kişiye 6 doktor, 0 hastane, 0 sağlık sağlık merkezi ve 3 fırın kalmış durumda.
Bunun anlamı şudur; Halep ölüyor!
Müslüman ili Halep yerle bir ediliyor. Dünyanın gözleri önünde Halep ölüyor. Koskoca bir tarih, koskoca bir medeniyet savaş tacirlerine kurban gidiyor. Tarih şahittir ki yıkılan sadece Halep değil insanlığın vicdanıdır… O coğrafya bizim gönlümüzün, yüreğimizin şehirleridir. Şurası bilinmelidir ki; ellerinizde Haleplilerin kanı var artık. Bir gün o kanın bir feryadı olacak ve boğacaktır sizi.
Hiç değilse dua ederek Rabbimizden kendimiz içinde yardım dualarımızın kabulünü isteyelim.
Alvarlı Efe Hazretleri’nin dediği gibi;
Ümmeti Muhammed oldu perişan
Eşrafı mahvoldu kalmadı Zişan
Ey vahidi mutlak sensin keremşan
Ey keremler kanı merhamet buyur”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki grup arasında bıçaklı kavga: 7 yaralı
İki grup arasında bıçaklı kavga: 7 yaralı
3 kardeş askere gidiyor
3 kardeş askere gidiyor